Share

Marble Systems, Marble İzmir Uluslararası Doğal Taş ve Teknolojileri Fuarı’na Katıldı!

Marble Systems, 26-29 Nisan’da gerçekleşen Marble İzmir Uluslararası Doğal Taş ve Teknolojileri Fuarı’nda yeni koleksiyonunu ve projelerini tanıttı.

Tureks Turunç Madencilik şemsiyesi altında yer alan Marble Systems, doğal taş sektöründe dünyanın en önemli buluşmalarından biri olan ve 28.’si gerçekleştirilen Marble İzmir Uluslararası Doğal Taş ve Teknolojileri Fuarı’na katıldı. Mermer, doğal taş pazarlama ve ihracat alanında öncü şirket Marble Systems, yeni koleksiyonunu ve projelerini uluslararası doğal taş uzmanlarının ve mimarların beğenisine sundu.

26- 29 Nisan 2023 tarihlerinde gerçekleşen ve binlerce doğal taşın ve özel taş makinelerinin sergilendiği fuarda, sektörün önemli isimlerinin katıldığı etkinlikler gerçekleştirildi. 100 farklı ülkeden 50 bini aşkın ziyaretçinin katıldığı fuarın, ülke ekonomisine önemli bir katkısı da bulunuyor.

Fuarda yeni koleksiyonunu ve projelerini tanıtan Marble Systems’ın standı katılımcılar tarafından fazlasıyla ilgi gördü. Marka, mermer ve doğal taş ocakçılığına yapılan yatırımla bugün 9 adet maden ocağında çıkarma ruhsatıyla 35bin metreküp üretim hacmine sahip. 1 milyon metrekarenin üzerindeki satış ve üretim hacmiyle 900’den fazla doğal taş, dönüştürülerek iç ve dış mekanlarda kullanılıyor. Marble Systems, Ar-Ge faaliyetlerine hız kesmeden devam ederken, yakın zamanda 4 adet yeni mermer ocak arama ruhsatını da devreye aldı. Dünyadaki traverten trendini yaratan marka, traverteni iç mekân kullanımına da katarak patentine sahip olduğu farklı yüzey işlemleriyle; mermer, traverten gibi doğal kaynakları daha geniş kullanım alanlarına ulaştırdı. Marble Systems’ın Amerika’da 1000’e yakın bayisi, 7 adet kendine ait deposu ve 12 adet showroomu bulunmakta.