Share
En çok işlenmiş doğal taş ihraç eden şirket ödülü

En çok işlenmiş doğal taş ihraç eden şirket ödülü | Marble Systems Tureks Turunç Madencilik

Ege İhracatçı Birlikleri tarafından ‘Madencilerin Oscar Gecesi’ temasıyla düzenlenen Amorf Doğal taş Proje ve Tasarım Yarışması’nda sektörün tüm paydaşları bir araya geldi. 2020 yılında işlenmiş doğal taş ve blok doğal taş kategorilerinde katma değerli ürün ihraç eden firmalar ödüllendirildi.

Tureks, yüksek kalite altyapısı ile sunduğu ürünlerde ihracatın zirvesinde yer almayı başarmıştır. Gelişmiş Ar-Ge merkezi ile müşterilerinin taleplerine doğru ve hızlı bir şekilde cevap vermesi ve sürdürülebilirliği ön planda tutması Tureks Mermer’in En Çok Doğal Taş İhracatı Yapan 4. Firma olarak sıralamada yerini almasını sağladı. Avrupa’dan Asya’ya, Orta Doğu’dan Uzak Doğu’ya kadar tüm ülkelere doğal taş ihracatı yapan bir firma olan Tureks Mermer, geniş ihracat pazarıyla öne çıkıyor.

En Çok Doğal Taş İhracatı

TİM Başkanı İsmail Gülle katma değerli ihracatın önemine vurgu yaparak, “Bize düşen görev ‘Turkish Stone’ markasını daha da güçlendirmek ve küresel pazarlardaki olumlu havayı katma değerli ihracatımızla taçlandırmaktır. Yaklaşık 300 binden fazla kişiye istihdam sağlayan doğal taş sektörü, ülkemizin tanıtımına sağladığı katkı ile de büyük önem taşıyor. Vatikan’daki “Sen Pier” kilisesinin girişindeki sütun ve kaplamalar Afyon İscehisar mermeri, ABD’de yetkililerin basın açıklamalarını yaptığı Beyaz Saray’da kullanılan mermer Elazığ Vişnesi, Alman Parlamentosu, Fransız Parlamentosu, ABD Temsilciler Meclisi, Disneyland ve daha sayısız önemli mekan. Türk mermerleri ile dekore edildi” dedi.